Mark Legend radí: Ako cestovať po svete a neminúť pri tom mailand

Posted: máj 11, 2015 in Krížom krážom
Značky:, ,

Zimné bundy a kabáty sme zase odložili na nejaký čas do skríň a vonku sa konečcestovanie_Mark_Legendne začína sceckatievať. Onedlho je tu dovolenková sezóna a ty určite rozmýšľaš nad tým, kam sa tento rok vyberieš.

Vraví sa, že o najlepšie veci by sa mal človek podeliť, preto som sa rozhodol, že ti ponúknem zopár užitočných rád & tipov z tejto oblasti, ktoré aj sám využívam.

V tomto článku si konkrétne posvietim na vyhľadávače, webstránky, pomocou ktorých sa dajú nájsť zájazdy, letenky alebo aj samostatné ubytovanie za bezkonkurenčné ceny!

1. Dovolenkoví piráti

Spiatočná letenka z Viedne do New Yorku za 230 EUR, týždeň na Rhodose s ubytovaním a letenkou za 160 EUR? Nerobím si srandu, podobné a možno ešte väčšie šialenstvá nájdeš na stránkach “dovolenkových pirátov”, stačí kliknúť na:

www.holidaypirates.com

www.urlaubspiraten.de

www.urlabuspiraten.at

Najviac preferujem tú poslednú s rakúskou doménou, kvôli odletom z Viedne, resp. z Rakúska. No ak ti nevadia odlety napr. z Londýna, v kľude skús aj holidaypirates.com. Z Bratislavy, z Košíc, prípadne z Popradu sa do Londýna dostaneš relatívne za lacný peniaz nízkonákladovými spoločnosťami a ešte stále ušetríš.

Nie je to podvod! Tie zájazdy ponúkajú reálne cestovné kancelárie. Princíp holiday pirates je založený na sledovaní veľkého množstva ponúk, chybných tarifov a pod., ktoré potom vyberajú a informujú o tom ostatných prostredníctvom svojich stránok.

2. Skenujeme oblohu

Čo sa týka vyhľadávačov lacných leteniek, používam skyscanner alebo airixo*.

Odporúčam bookovať letenky priamo cez stránky konkrétnej leteckej spoločnosti a zaplatiť kartou, príp. cez PayPal. Vyhnete sa tak zbytočným poplatkom, ktoré si účtuje za servis napr. pelikán.

* do odkazu na airixo som nastavil priamo vyhľadávanie najlacnejších leteniek zo všetkých letísk v strednej Európe na 3-5 dní, ktoré si môžeš samozrejme po kliknutí na odkaz zmeniť.

3. Výletný poradca & dovolenková kontrola

Pri výbere ubytovania sú mi často nápomocné stránky tripadvisor alebo holidaycheckNajmä kvôli hodnoteniu a fotkám od cestujúcich. Samozrejme recenzie treba brať s rezervou, 100 ľudí/100 chutí. To je tak, ako keď je niekto na blondíny a iný zase na brunetky. 

Jednotlivé rezervácie je tiež potom najlepšie urobiť prostredníctvom stránok vybraného hotela. Alternatívou môže byť booking alebo hotels.

Rada na záver: ak vyskočí nejaká super akcia, netreba váhať! Samozrejme je mať potrebné dostatok peňazí na účte a parťáka na cestu. Je to ako so ženami, dobrý tovar väčšinou nie je dlho na sklade. 

Tak dúfam, že bude tento môj príspevok splnil účel. Poznáš podobné stránky, ktoré neboli spomenuté v článku? Podeľ sa o ne v komentári nižšie.

Reklamy
Komentáre
  1. Brano píše:

    Ahoj,
    ja este pouzivam na ubytovanie airbnb.com a couchsurfing.com

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s