Let it roll

Posted: jún 12, 2013 in Šport
Značky:, , , , ,

Po dlhšom čase na nás opäť vykuklo slnko a konečne to vonku vyzerá, že sa začína leto. Milujem toto ročné obdobie, hlavne pre jeho obsiahly katalóg možností a aktivít – no a na jednu z nich si posvietime v nasledujúcich vetách.

Let_it_roll_Mark_Legend

Byť zavretý medzi štyrmi stenami v tomto počasí by sa dalo s prehľadom označiť ako ťažký hriech. Na niektorých je úplne vidieť ten ubolený ksicht, aj keď musia ísť len pár metrov za dom vyniesť kôš s odpadkami. Oveľa lepšou alternatívou je dať si na oči slnečné bríle, na uši slúchadlá, obliecť si tričko a krátke galóty, obuť si korčule alebo sadnúť na bicykel a vypadnúť na čerstvý vzduch.

Vraví sa, že v zdravom tele zdravý duch a ja som stopercentne presvedčený o tom, že telo bude za takýto spôsob odreagovania sa mimoriadne vďačné. Navyše pri tom chytíš farbu a nebudeš sa musieť potom na kúpalisku hanbiť, že si biely ako riaditeľ vápenky z Devínskej.

Výber trasy záleží od možností v okolí. V Bratislave je najvychytenejším miestom bratislavská hrádza, ktorá však kvôli nedávnym povodniam pripomínala skôr areál vodných športov. Dobrú úroveň majú aj cyklotrasy v susednom Rakúsku, takže si už len stačí vybrať to svoje a ísť na vec.

Skvelou akciou pre inline korčuliarov je Bratislava inline, ktorá sa koná pravidelne v letných mesiacoch. Býva na programe vždy v piatok večer a špecifické pre ňu je, že sa pre automobilovú dopravu uzavrú niektoré ulice, ktoré sú následne sprístupnené len pre nadšencov korčuľovania. Na výber sú 2 trasy – konkrétne “petržalská” a “staromestská”, ktoré sa menia v týždňových intervaloch. Bratislava inline sa pravidelne zúčastňuje množstvo ľudí, hrá tam hudba, k dispozícii je občerstvenie a je to navyše super zážitok. Ten kto nezažil – rozhodne odporúčam. Tento event sa postupne rozšíril i do ďalších slovenských miest ako sú Trnava, Nitra a Piešťany. 10. ročník Bratislava inline štartuje tento rok 27. júna a bude trvať do 30. augusta.

Nemáš korčule? Nevadí. Na podujatí, ako je toto sa dajú bez problémov zapožičať. Alebo si kúp vlastné. Kvalitné korčule na rekreačné účely dnes nestoja mailand a bohatý výber sa dá nájsť či už v kamenných obchodoch alebo na internete.

Pri športe ako je korčuľovanie človek nenamáha len nohy, ale dostávajú zabrať prakticky všetky svalové partie. Nie raz sa mi stalo, že som mal najväčšiu svalovicu na očiach. Zvláštne? Ani nie, keď sa okolo teba preháňa veľké množstvo ženských zadkov zahalených len obtiahnutej látke. Udržať koncentráciu a rovnováhu v takých situáciach je náročné a nezachránia to ani tmavšie sklá na okuliaroch než aké má Stano Dančiak. Aj napriek tomu je pobyt na vzduchu veľmi prospešný a nechať sa navigovať estrogénom znamená v niektorých prípadoch prísť do cieľa.

Toľko pre tentokrát z mojej strany. Verím, že možno som tým niekoho nakopol k tomu, aby oprášil korčule a vyrazil na nich brázdiť asfalt.

Reklamy
Komentáre
  1. Píšeš super články a úplne sa s nimi stotožňujem 😉 milujem korčuľovanie a o týchto inline akciách som ešte nepočula ale dobre vedieť 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s