Prečo sú ženy sklamané?

Posted: január 29, 2013 in Vzťahy & sex
Značky:, , , , ,

Zrejme nie som sám, ktorý si nad touto otázkou láme hlavu. Preto som sa rozhodol vniesť trochu svetla do tej tmy a objasniť, prečo sa niektoré z nich tvária kyslo ako nakladaná kapusta. Upozorňujem, že pokračovaniu v čítaní by sa mali vyhnúť slabšie povahy.

Vera-Batista-1Dôvody prečo tomu tak je sa budem snažiť rozpísať v nasledujúcich odstavcoch.

Lajdácky výber

Nezanedbateľný počet žien končí s chlapom, ktorého by si za bežných okolností nevybrali. Nechávajú sa totiž masovo ovplyvniť nezmyselnou módou, ktorej sloganom je “niekoho mať”. Následkom čoho sme svedkami rozprávania žien o tom, akého muža mali, majú alebo by chceli mať. V dôsledku toho si svojho partnera vyberajú nekriticky, povrchne, netrpezlivo a výsledok ich “voľby” podľa toho aj vyzerá. (Rovnako lajdácky sa však bohužiaľ k tejto veci staviame i my muži.) Okolo tridsiatky je priznanie “nemám chlapa” pre ženu rovnako bolestivé ako pre muža kopačka do medzinožných priestorov. Tikot biologických hodín je počuť čoraz hlasnejšie a tak jej merítka výrazne klesajú. Akonáhle chlapa zoženú, nechajú si od neho čo najskôr spraviť potomka, aby bol úlovok spečatený spermiami a krvou. Čoskoro však zistia, že si vybrali úplného vola. No už je neskoro s tým niečo robiť. Dobre im tak!

Pasivita

Väčšina žien vidí problém lásky ako otázku, ako byť milovaná a menej už ako otázku, ako milovať. Chcú získať niekoho, kto by ich miloval. Láska je ale predovšetkým aktívna a tvorivá činnosť a umenie, ktorému sa treba učiť. Nestačí zvládnuť techniky sexu a nestačí byť ani tolerantný – keď sú muž a žena k sebe navzájom tolerantní, keď si “vyhovujú”, je to len sebectvo vo dvojici. Láska je totiž snaha o prekonanie vlastnej samoty spojená s druhým, nie konverzačný a relaxačný klub. Predpokladom na to, aby človek zvládol nejaké umenie, je sústredenie sa – u žien extrémne vzácne. Schválne skúste, ako dlho dokáže žena len tak kľudne sedieť, bez rozprávania, čítania, pozerania na telefón, pitia, fajčenia, či nutkavých pohybov rukami alebo nohami (výsledky tohto testu mi potom môžete poslať na mark_legend@rocketmail.com). Ďalším zásadným faktorom umenia je trpezlivosť. Ale – poznáte nejaké trpezlivé ženy? Keďže ženy nepestujú schopnosť aktívne milovať a spoliehajú sa na to, že “to nejak príde”, budú nutne sklamané. Ono to totiž nikdy nepríde samo. A keď nič neprichádza, kompenzujú si prázdno romantickými príbehmi vo filmoch a v knihách a vlastným snívaním. Porovnávaním reality s týmito predstavami sa potom ich sklamanie ďalej prehlbuje.

Neschopnosť samoty

Aby človek mohol nadviazať skutočný vzťah s niekým a mohol byť naozaj s ním a nie len vedľa neho, musí byť schopný byť sám. Iba ten, kto sa sám so sebou nenudí, koho byť sám so sebou baví, môže ponúknuť niečo aj druhému. Ktorá žena dokáže byť sama a k tomu ešte rada? Aby sme mohli mať radi iných, musíme mať radi predovšetkým samých seba. “Miluj svojho bližného ako seba samého,” nabáda evanjelista Marek. A to znamená tiež zdokonalovať sa, pracovať na sebe, pestovať si vnútorné bohatstvo a naslúchať si. Milovať, to znamená dávať, ale dávať z prebytku. Pri takom rozdávaní vám vôbec nič neubúda! Akonáhle začnú ženy považovať vzťah za výmenný obchod, stávajú sa z nich zatrpknuté nemilujúce burzové maklérky. A sú sklamané z toho, že im obchody stále nevychádzajú.

Nesprávne očakávania

Častým dôvodom horkého sklamania je, že čakáme niečo, čo sa nesplní a potom obviňujeme okolie (opačné pohlavie, počasie, politikov, firmy, vesmír), že se to nesplnilo.

Pritom je to tak jednoduché: Stačí žiť bez strachu a bez prehnaných očakávaní. Potom nebudete nikdy sklamaní. Šírte toto životné heslo medzi ženami. Určite vám raz poďakujú!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s