Pantofla

Posted: november 30, 2012 in Vzťahy & sex
Značky:, , , ,

Ani sa nenazdáme a o nejaký čas tu opäť máme Vianoce. Možno to pre niekoho vyznie už ako klišé, keď  nájde pod stromčekom ako darček papuče, no čo sa dá robiť. No horšie ako skončiť s papučami pod stromčekom, je skončiť pod papučou vo vzťahu. Príčiny prečo je tomu tak a zopár receptov ako sa tomu vyvarovať nájdete nižšie.

Yvonne-Strahovski-Maxim-Australia-3Predtým, než sa dostanem k jadru veci, tak by som sa chcel dopredu ospravedlniť za tento článok všetkým feministkám a zároveň ich požiadať o to, aby si uvedomili, že aj ony sú na svete vďaka chlapskej cicine.

Boh stvoril človeka na svoj obraz.  Možno nie každý súhlasí s týmto biblickým tvrdením, no to je teraz nepodstatné. Žena stvorila muža na svoj obraz. V súčasnosti často vídaný jav, ktorý hovorí o tom, že muž je hlboko pod papučou a môže len šúchať nohami. S čím sa zase nestotožňujem ja.

Partneri vo vzťahu by si mali byť  rovnocenní, čo už vyplýva aj zo samotného slova “vzťah” – byť na niečo dvaja, vzájomne sa dopĺňať. Ak tomu tak nie je, tak je niekde chyba. Samozrejme, že sa nájde priestor na to, aby mi niekto oponoval s tým, že čo je zlé na tom, ak je vo vzťahu dominantná žena.  Ja odpoviem, že je to dosť zlé a vysvetlím aj prečo. Postavenie muža v spoločnosti a hlavne v hierarchii rodiny odjakživa predstavovalo akúsi úlohu živiteľa a ochrancu, žena mala naopak vytvárať rodinnú pohodu a starať sa o usporiadanú domácnosť. To je ten ideálny prípad. No nebudem naivný a nahovárať si, že je to vo všetkých prípadoch tak. Ideálne to nebude nikdy, pretože slovo “ideál” je v skutočnosti len náš subjektívny pohľad na vec, na základe ktorého si myslíme, že by to tak malo byť. A sú ľudia, s ktorými sa v tom názore buď zhodujeme alebo sa rozchádzame. Preto moje názory nikomu nevnucujem, je to len prezentácia môjho pohľadu na vec.

Žijeme v 21. storočí, kedy vzniká trend,  že ženy chodia do práce a muži zostávajú na materskej. Neodsudzujem to a považujem to za normálne, ak má žena lepšie platený job, no zdá sa mi choré, keď sa jej muž musí pýtať, či môže ísť večer s kamarátmi na pivo…

Základom príťažlivosti je chlapskosť. To je to, čo ženu na mužovi priťahuje. Aby som to rozvinul, tak sú dôležité hlavne tieto ingrediencie:

 • vytvorenie komfortu, tým teraz nemám na mysli zakúpenie koženého gauča, ale ide o komunikačné pohodlie, na základe ktorého sa čajočka bude dobre cítiť
 • nástroj na zabitie nudy, aj keď sa za vraždu chodí sedieť, no má to výhodu v podobe spoločného sprchovania v base.
 • dôležité je byť pánom situácie, lebo  ženy sú rady, ak sú niekým vedené, pretože to u nich vyvoláva rôzne pocity zvedavosti, vzrušenia, adrenalínu, možno aj menšie obavy z nepoznaného, no na druhej strane rady cítia pevnú pôdu pod nohami, takže to netreba preháňať.

Je toho samozrejme viac, čo by sa dalo namiešať do tohto koktejlu, toto bola len taká mala ochutnávka, preto nechávam na každom zvlášť, nech do toho ešte pridá to svoje.

Skutočný muž zmení na žene len 3 veci: priezvisko, adresu a jej názor na mužov.  Preto mi je ľúto chlapcov, ktorí našli vo vzťahu miesto rovnocennej partnerky druhú mamu. Mňa vychovala jedna, ktorej za jej výchovu vďačím a ďalšiu už nepotrebujem. To je práve ten rozdiel, prečo niektorí muži končia pod papučou a iní zase pod perinou. A kam patríš ty?

Yvonne-Strahovski-Maxim-Australia-8

Reklamy
Komentáre
 1. Kubo píše:

  Patrim niekde medzi. Anyway, tvoja predstava idealneho vztahu je, citujem: “Postavenie muža v spoločnosti a hlavne v hierarchii rodiny odjakživa predstavovalo akúsi úlohu živiteľa a ochrancu, žena mala naopak vytvárať rodinnú pohodu a starať sa o usporiadanú domácnosť. To je ten ideálny prípad.” koniec citacie. Nepride ti to trochu zastarane, a povedzme trochu poamerictene? (vid amerika 50. roky minuleho storocia). Premyslal si nad tym ze muz moze niekedy navarit, upratat alebo umyt riad len preto aby usetril pracu svojej partnerke, ktora je tak isto unavena z prace ako on? a nema pri tom ziadny postranny umysel? 🙂 na druhu stranu to nemusi znamenat ze ti zena nieco povie a ty to spravis. jednoducho to spravis kedy sa tebe chce, ale urobis to rad, aby to stale nemusela robit ona. myslim si ze omnoho harmonickejsi vztah nez zastarana muzsky nadradena (neprichadza mi teraz na um to cudzie slovo) spolocnost. a nezabudaj. Chlap co vari je pre drvivu väcsinu zien sexy. 🙂

  • marklegend píše:

   Nechcem aby to vyznelo tak, že žena patrí do kuchyne k sporáku a tým to hasne. Problém, na ktorý ukazujem prstom je ten, že 90% mužov, ktorí sú pod papučou sa tam dostali vlastnou vinou, lebo si nevedeli spraviť poriadok. A samozrejme nikoho neodsudzujem za to, ak chytí do ruky vysavač alebo varešku. Robím to tiež, síce nie tak pravidelne, ale necitím sa nedocenený. 😉

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s